Plastry Evra – antykoncepcja transdermalna  www.pharmacy-health-care.com

Plastry Evra – antykoncepcja transdermalna www.pharmacy-health-care.com

Antykoncepcyjne plastry hormonalne to stosunkowo jedna z nowszych metod antykoncepcji. W Polsce jest dostępna od lutego 2004 roku. Obok krążka dopochwowego NuvaRing jest to najnowszy rodzaj hormonalnej antykoncepcji. Podobnie jak tabletki hormonalne – są dostępne tylko na receptę lekarską.

Jak wyglądają plastry antykoncepcyjne Evra?

Plastry Evra mają kształt niewielkich kwadratów o długości boku 45 mm, z lekko zaokrąglonymi rogami. Plaster antykoncepcyjne należy przykleić w miejscu o niskim ryzyku uszkodzeń i otarć mechanicznych (ramiona, barki, pośladki lub podbrzusze). Najczęściej Panie decydują się przykleić plaster w obrębie pośladków lub brzucha. Aby plaster działał skutecznie należy wymieniać go co 7 dni na nowy, zawsze utrzymując noszenie plastra przez okres 21 dni (3 tygodnie) w cyklu 28-dniowym. Pozostałe siedem dni należy nie przyklejać plastra, występuje w nim krwawienie miesięczne.

Po okresie tygodniowej przerwy, jeśli kobieta chce utrzymać działanie antykoncepcyjne, konieczne jest przyklejenie plastra z kolejnego opakowania. Przewagą plastrów antykoncepcyjnych jest brak koniczności codziennego połykania tabletki oraz fakt, że hormony trafiają bezpośrednio do krwi (wyeliminowanie efektu pierwszego przejścia przez wątrobę).

Jakie są zalety plastrów antykoncepcyjnych Evra?

- brak przymusu codziennego, punktualnego przyjmowania tabletki

- zmniejszenie dawki substancji czynnej, dzięki wyeliminowaniu efektu pierwszego przejścia

- nudności, wymioty i biegunki nie zmniejszają skuteczności antykoncepcji

Antykoncepcyjne plastry hormonalne to stosunkowo jedna z nowszych metod antykoncepcji. W...

www.penisa.pl www.leczenie-grzybicy.pl www.candida-albicans.org