Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Bielicka, Demarczyk, Bodo i Belmondo?

Bielicka, Demarczyk, Bodo i Belmondo?

 

 Sukces grup artystycznych KUTW we Włocławku

 

We Włocławku odbyło się I Kujawsko – Pomorskie Forum Seniorów. Towarzyszyła jemu prezentacja dorobku i osiągnięć artystycznych seniorów. Środowisko bydoskie reprezentowali słuchacze KUTW oraz UTW przy UTP.

Byliśmy najliczniejszą grupą artystyczną. Reprezentowali nas: “Kazimierki”, “Teatrzyk” Elki Rogowskiej, duet kabaretowy Kochańskich oraz utytułowani malarze: Elka Rogowska oraz Zbyszek Wypijewski. Nie dojechał złoszony Zespół Wokalny “A-nutki” z powodu choroby dyrygentki. Wśród widzów było 12 dumnych KUTW-owiczów, ktorzy mieli okazję oklaskiwać udane występy kolegów i koleżanekwspomina Basia Piłat.

Nasi debiutanci – Zespół Tańca Dawnego “Kazimierki” zaprezentował pięć tańców z epoki naszego patrona, Króla Kazimierza Wielkiego.Grupa przyjęta została przez widownię entuzjastycznie. Po występie fotografowani byli przez obecnych fotoreporterów. Lonia udzieliła również wywiadu lokalnej telewizji mówi Krysia Mitkowska.

Duet kabaretowy w składzie Basia i Tadeusz Kochańscy rozbawili widownię do łez. Zaprezentowali dwa skecze i dwa monologi. Obecni na widowni seniorzy mówili o Basi, że swoim kunsztem aktorskim dorównuje Hance Bielickiej. Miło było słuchać równie tego, że Tadzia nazwano bydgoskim Bodo uzupełnia Maja Puchalska.

Po duecie, wystąpił “Teatrzyk” w czteroosobowym skladzie. Przedstawili oni piosenki i wiersze Anieszki Osieckiej. Była chwila zadumy, powagi i refleksji. Ewa Zasada jawiła się jako czarna madonna, przypominająca charyzmatyczną Ewę Demarczyk. Cała grupa pięknie prezentowała się recytatorsko i wokalnie dodaje Irenka Dużyk.

We Włocławku prezentowali się również nasi malarze, Elka i Zbyszek. Ich obrazy cieszyły się dużym zainteresowaniem obecnych seniorów. Każdemu starali się opowiedzieć o swojej twórczości i pasjach.

Wszyscy uczestnicy konferencji wracali do Bydoszczy, zadowoleni ze swoich występów, pozytywnego odbioru widzów, cieszyli się z sukcesów koleżanek i kolegów. Usatysfakcjonowani byli również tym, że na osiem prezentujących się na scenie grup, trzy były nasze – KUTW. Nie było natomiast żadnego zespołu z “artystycznych UTW”. Dlaczego ? zastanawia się Bożena Sałacińska.
{gallery}wloclawek_aktorzy{/gallery}


 

Dodaj komentarz

Close Menu