Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

 

Konferencja “Wsparcie spoleczeństwa obywatelskiego w Polsce – nowe otwarcie”

“Wsparcie Społeczeństwa Obywatelskiego w Polsce – Nowe Otwarcie”

Premier Beata Szydło wzięła udział w konferencji „Wsparcie Społeczeństwa Obywatelskiego w Polsce – Nowe Otwarcie”.
 
Celem konferencji, która odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w dniu 23 marca 2016 roku, była prezentacja założeń Narodowego Programu Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Na spotkaniu Bydgoszcz reprezentowana była tylko przez Przewodniczącą Rady Słuchaczy KUTW i  zarazem członka Bydgoskiej Rady Seniorów, Bożenę Sałacińską.
 
Kilkuset zebranych w sali Anny Walentynowicz, gości przywitała  premier, Beata Szydło. Po niej głos zabierali: wicepremier Piotr Gliński i Pełnomocnik Rządu do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego, minister Wojciech Kaczmarek. Celem konferencji była prezentacja założeń Narodowego Programu Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego oraz przeprowadzenie wstępnej dyskusji nad jego założeniami i zainicjowanie współpracy w  jego przygotowaniu.

Do zadań Pełnomocnika Rządu, Wojciecha Kaczmarka,  należy przygotowanie narodowego programu rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. Monitoruje on również koordynowanie współpracy organów administracji rządowej z sektorem organizacji pozarządowych i innych instytucji obywatelskich.

Miałam okazję porozmawiać z panią Premier. Wręczyłam Jej piękny album o województwie Kujawsko – Pomorskim. Pani Premier powiedziała, że ma w planach wizytę w naszym regionie. Wicepremiera, Piotra Glinskiego,  poprosilam o napisanie życzeń świątecznych dla naszych słuchaczy. Zrobił to, z ogromna radością i  z uśmiechem na ustach opowiada  Bożena Sałacińska.

Tekst i zdjęcia Miłosz Sałaciński
{gallery}premier_obywatel{/gallery}


 

Dodaj komentarz

Close Menu