Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

“Kazimierki” w radiu

“Kazimierki” w radiu

 

Zespół tańca dawnego “Kazimierki” udzieliły pierwszego wywiadu radiowego

Do budynku Radia  “Plus”, w wyznaczonym terminie, zgłosiły się Janinka Lackner i Basia Olejniczak, członkinie zespołu oraz trenerka i choreografka grupy,  Marta Nowaczyk. Obecna była również Bożena Sałacińska, przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW.

W swoim wystąpieniu opowiedziałam o pomyśle zorganizowania grupy tanecznej, tańców dawnych. Poinformowałam radiosłuchaczy  jak realizowałam swoje marzenia, nawiązując współpracę z Fundacją “Łączymy Pokolenia”, o swoim sukcesie w pozyskaniu sponsora dla grupy, Waldemara Ciupaka. Stwierdziłam, że pomysł był trafiony z uwagi na fakt, że tak oryginalnych grup tanecznych w Polsce nie ma. Z ogromną radością podzieliłam się tym, że “Kazimierki” mają już wiele propozycji występów w mieście, regionie i w kraju mówi z dumą Bożena Sałacińska.

– Ja, mówi Marta Nowaczyk opowiedziałam o swojej radości z pracy z seniorkami, o naszych planach na przyszłość w wyborze tańców dawnych. Scharakteryzowałam te, które aktualnie ćwiczymy.

Naszym kolejnym występem publicznym, po debiucie, będzie prezentacja grupy dnia 19 marca w Myślęcinku. Tam zaprezentujemy dwa tańce – słoma i praczki. W celu zainteresowania dzieci tańcami dawnymi, będziemy uczyć ich podstawowych kroków mówi z uśmiechem Janinka Lackner.

O radości swojej i koleżanek, opowiedziała Basia Olejniczak. Pochwaliła instruktorkę tańca, za wspaniałą organizację zajęć, właściwe tempo pracy dostosowane do możliwości fizycznych tancerek 50+. Zachęciła seniorów do włączenia się do pracy grupy, szczególnie panów, których na ten moment w zespole nie ma.

Termin emisji audycji podany zostanie w komunikatach na stronie www.kutw.pl   
{gallery}radio_plus{/gallery}


 

Dodaj komentarz

Close Menu