Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Wielcy malarze, wielkie dzieła

Wielcy malarze, wielkie dzieła

 

 Lekcja muzealna

Pierwszy raz w muzeum, w nowym roku akademickim

Pierwszą lekcję muzealną przeprowadził dr Mateusz Soliński. Przybliżył słuchaczom KUTW niezwykłe dzieła sztuki. Wśród wybranych arcydzieł znalazły się obrazy m.in. takich twórców jak: Jan von Eyck, Jeronim Bosh, El Greco Vincent van Gogh.

Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy kustosza i oglądaliśmy prezentację multimedialną. Wśród widowni znaleźli się nasi malarze: laureat Nagrody Ociepki – Zbyszek Wypijewski oraz Ellka Rogowska. Przewodnicząca RS, przedstawiła ich z dumą kustoszowi muzeumwspomina Sabina Sarbinowska.

Każde wyjście do muzeum kończy się w Restauracji “Ratuszowa”. Tam przy kawie i pysznym ciasteczku, dzielimy się swoją wiedzą na temat sztukimówi Janinka Boniewicz.

Podczas rozmów odkryliśmy nowy talent, niezwykłą osobę, która dołączyła do nas w tym roku. Mowa o Jadzi Piechotowskiej, która przeprowadziła się do Bydgoszczy z Gliwic. Tam zaczęła swoją edukację plastyczną. Ma za sobą już pierwsze wernisaże. Zaraz podchwyciliśmy temat i wprosiliśmy się na oglądanie Jej dzieł. W małej grupie udajemy się do mieszkania, naszej nowej malarki, dnia 20 listopada mówi organizatorka spotkań ze sztuką – Miecia Knitter.

{gallery}muzeum_malarze{/gallery}


 

Dodaj komentarz

Close Menu